arboristika

péče o stromy

Provádíme komplexní péči jak o čerstvě vysazené stromy, tak o stromy již vzrostlé. Na základě Vašich požadavků Vám doporučíme vhodný odborný zásah. Zásahy provádíme především stromolezeckou metodou - jsme schopni ošetřit stromy v jakémkoliv prostředí (svahy, hřbitovy, v těsné blízkosti budov atd.). Při vhodných místních podmínkách používáme také vysokozdvižné plošiny a práce je tudíž efektivnější a levnější, což se týká především kácení stromů.

Nabízíme všechny typy řezu stromů, přičemž ctíme zásady správného ošetření stromů a vždy se pokoušíme najít to nejvhodnější řešení. Instalujeme také vazby do korun stromů pro zajištění potřebné bezpečnosti v okolí stromů v městském prostředí. Práce jsou prováděny s velikým důrazem na bezpečnost okolí, to znamená jak osob, tak i majetku před jakýmkoliv poškozením. V případě nutnosti zajistíme odborné posudky ohledně stavu stromu a provozní bezpečnosti.

kácení

Kácení provádíme jak běžným způsobem, tak v případě ztížených podmínek pomocí vysokozdvižných plošin či lanových technik. Části stromu jsou bezpečně spouštěny na zem. Vyřezané větve seštěpkujeme a v případě zájmu zajistíme i odvoz dřevní hmoty.

Nabídka našich služeb:

  • výchovný řez (nejdůležitější zásah v životě stromu, cílem je vytvoření pevné a kvalitní koruny odolné proti rozlomení, cenově nenáročný ale zároveň efektivní; mladé stromy)
  • bezpečnostní řez (ochrana lidí a majetku, odstranění suchých větví nebo celé koruny, stabilita stromu)
  • zdravotní řez (odstranění neperspektivních a patogeny infikovaných větví)
  • úprava podchodné a podjezdné výšky (stromy u komunikací)
  • přírodě blízké metody (specifická péče o stromy)
  • dynamické zajištění korun vazbou (systém COBRA, BOA)

Arboristice se věnujeme již řadu let, proto Vám můžeme nabídnout kvalitní a odborné provedení práce. Samozřejmostí je konzultace a cenová nabídka zdarma.